Kotleba ani na ôsmykrát nebol zvolený do čela výboru na kontrolu vojenského spravodajstva

9. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

9.7.2020 (Webnoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR (NR SR) nezvolili na ôsmy pokus predsedu opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu do čela parlamentného výboru na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva.

Kotleba získal 50 zo 123 platných hlasov poslancov, pričom na zvolenie do čela výboru je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu hlasujúcich. Vedenie výboru podľa dohody medzi parlamentnými stranami patrí opozícii.

Sloboda sa vzdal

V predchádzajúcej tajnej voľbe bol za predsedu výboru zvolený Radovan Sloboda (SaS). Ten sa však na ustanovujúcej schôdzi výboru, ktorá sa konala 29. apríla, tejto funkcie vzdal.

Svoju kandidatúru odôvodňoval „rozchodením” výboru, ktorý musí zvolať jeho predseda a ten následne zvolí svojich podpredsedov.

Dvaja podpredsedovia

Za podpredsedov výboru, ktorí ho budú zvolávať a riadiť až do voľby nového predsedu, boli zvolení Zuzana Šebová (Sme rodina) a Peter Vons (OĽaNO).

Parlamentné politické strany si podelili výbory v parlamente v pomere 12 ku 7 v prospech koalície. Vedenie výboru NR SR na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva patrí podľa dohody opozícii.

Viac k témam: parlamentný výbor na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotleba ani na ôsmykrát nebol zvolený do čela výboru na kontrolu vojenského spravodajstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!