Kovalík sa na ATP v Rakúsku prebojoval do štvrťfinále dvojhry mužov, českého súpera zdolal do dvoch hodín

28. júla 2021 Tenis

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Jozef Kovalík sa turnaji ATP 250 v rakúskom Kitzbüheli postúpil do štvrťfinále dvojhry mužov, v stredajšom súboji 2. kola zdolal Čecha Jiřího Veselého za 119 minút 2:6, 6:2, 6:4.

Dvadsaťosemročný bratislavský rodák sa do hlavnej súťaže na rakúskej antuke prebojoval z kvalifikácie, o víkendové semifinále si zahrá s víťazom španielskeho duelu medzi Pedrom Martínezom (97. miesto v rebríčku ATP) a druhým nasadeným Robertom Bautistom-Agutom (16.).

Lepší druhý set

Prvý set Kovalíkovi veľmi nevyšiel a za 31 minút ho prehral 2:6. Až trikrát prišiel o podanie a súpera brejkol len raz. Omnoho lepší bol z pohľadu slovenského tenistu druhý set, v ktorom si udržal servis a Veselého brejkol dvakrát.

V rozhodujúcom treťom o všetkom rozhodla siedma hra, v ktorej Kovalík využil tretí brejkbal a dostal Čecha pod tlak, v závere si už postup nenechal ujsť.

Posun v rebríčku

Kovalíkovi v aktuálnom vydaní rebríčka ATP patrí 131. pozícia, postupom do štvrťfinále však získal istotu postupu o desať priečok nahor.

Jeho osobným maximom je 80. miesto z októbra 2018.

Viac k témam: ATP Tour, rebríček ATP
Zdroj: Webnoviny.sk – Kovalík sa na ATP v Rakúsku prebojoval do štvrťfinále dvojhry mužov, českého súpera zdolal do dvoch hodín © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!