Krajiny V4 rokovali o skúsenostiach s pandémiou Covid-19, vyzdvihli najmä civilno-vojenskú spoluprácu

28. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.5.2020 (Webnoviny.sk) – Pandémia ukázala význam civilno-vojenskej spolupráce s ostatnými krajinami. Povedal to štátny tajomník Ministerstva obrany SR (MO SR) Marian Majer po štvrtkovej videokonferencii s kolegami z Visegrádskej štvorky (V4).

Posilnenie regionálnej spolupráce

Hlavnou témou ich spoločného rokovania boli skúsenosti krajín V4 s ochorením Covid-19 a s tým súvisiaca potreba posilnenia regionálnej obrannej spolupráce. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa MO SR Marina Kovaľ Kakaščíková.

Viac o téme: Koronavírus

„Súčasná pandemická situácia jasne ukázala význam civilno-vojenskej spolupráce a potrebu budovania nástrojov pre posilnenie odolnosti našej spoločnosti, pričom je žiadúce, aby zmienené procesy prebiehali na národnej, regionálnej, ako aj na európskej a aliančnej úrovni,” uviedol Majer.

Zároveň vyjadril presvedčenie, že súčasná mimoriadna situácia môže predstavovať základ pre budúce posilnenie „našej pripravenosti a kompetencie na poli riešenia krízových situácií“.

Prínos Ozbrojených síl SR

V tejto súvislosti Majer vyzdvihol zapojenie a prínos Ozbrojených síl SR do boja proti pandémii. Zdôraznil najmä ich pôsobenie v nemocniciach, na hraničných priechodoch, ako aj v karanténnych zariadeniach.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Štátni tajomníci sa na štvrtkovom rokovaní venovali aj hodnoteniu hlavných priorít aktuálneho českého predsedníctva V4. Hovorili o revízii hlavných strategických dokumentov, predovšetkým Dlhovej vízie V4 v oblasti prehlbovania obrannej spolupráce.

Venovali sa tiež prioritám obrannej spolupráce V4 počas nadchádzajúceho poľského predsedníctva 2020/2021.

Viac k témam: Koronavírus, V4 Visegrádska štvorka
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajiny V4 rokovali o skúsenostiach s pandémiou Covid-19, vyzdvihli najmä civilno-vojenskú spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!