Kresťanskí demokrati si na sneme zvolia svojho predsedu, jediným kandidátom je Milan Majerský

22. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.8.2020 (Webnoviny.sk) – Mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) si na sobotňajšom sneme v Ružomberku zvolí svojho nového predsedu. Jediným kandidátom, ktorý doteraz ohlásil záujem o funkciu lídra kresťanských demokratov, je jeho doterajší podpredseda a prešovský župan Milan Majerský. Kandidatúru do tejto funkcie však môže ohlásiť člen hnutia aj priamo na sneme.

Oficiálny začiatok snemu je ohlásený na 9:00 v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Ružomberku. V úvode vystúpia so svojimi príhovormi pozvaní hostia. Účasť na sneme potvrdili aj bývalí predsedovia KDH Ján Čarnogurský, Ján Figeľ a Alojz Hlina.

Príde aj predseda KDÚ-ČSL

S príhovorom vystúpi taktiež predseda českej politickej strany Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová (KDÚ-ČSL) Marian Jurečka.

Následne sa budú prezentovať správy o činnosti a novela stanov KDH. Voľba predsedu a podpredsedov kresťanských demokratov, ktorých navrhuje novozvolený líder, sa bude konať medzi 11:30 a 12:30.

Nový predseda predstúpi pred novinárov v rámci krátkeho brífingu po obednej prestávke. V poobedňajších hodinách budú delegáti snemu obsadzovať funkcie ostatných členov orgánov, členov predsedníctva KDH a Rady KDH.

Snem by mal byť ukončený záverečným príhovorom zvoleného predsedu kresťanských demokratov o 17:30.

Hlina chce byť podpredsedom

Bývalý predseda KDH Alojz Hlina koncom júna pre agentúru SITA uviedol, že by nechcel úplne odísť z vedenia hnutia. Rád by zostal jednou z tvárí „umiernenej konzervatívnej politiky na Slovensku“.

„Fundamentalistov, fanatikov, či dokonca fašistov s krížikom na saku je v slovenskej politike už naozaj dosť,“ myslí si Hlina. Otvorene prejavil záujem o funkciu podpredsedu KDH. Majerský však jeho zámer označil za nehodný bývalého predsedu KDH.

KDH zostáva mimo parlamentu druhé volebné obdobie. V roku 2016 po neúspechu v parlamentných voľbách odstúpil z funkcie vtedajší predseda Ján Figeľ. Po februárových parlamentných voľbách funkciu zložil aj Hlina.

Kresťanskí demokrati v nich získali 4,65 percenta hlasov. Na vstup do parlamentu je pritom potrebná päťpercentná podpora voličov.

Viac k témam: predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), snem strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Kresťanskí demokrati si na sneme zvolia svojho predsedu, jediným kandidátom je Milan Majerský © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!