Krištúfkovú odvolali z postu splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc

24. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.6.2020 (Webnoviny.sk) – Vláda v stredu odvolala poslankyňu NR SR za hnutie Sme rodina Petru Krištúfkovú z postu splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc. V tejto funkcii bola Krištúfková týždeň.

Fotky a konverzácia s Kočnerom

“Listom zo dňa 21. júna 2020 Petra Krištúfková požiadala o odvolanie z funkcie splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre podporu rodiny a sociálnu pomoc z osobných dôvodov,” uvádza rezort práce a sociálnych vecí. Krištúfková mala funkciu vykonávať bez nároku na odmenu.

Médiá po vymenovaní Krištúfkovej do funkcie splnomocnenkyne priniesli fotografie, na ktorých bola na jachte Mariána Kočnera a takisto aj jej konverzáciu z roku 2015, v ktorej žiadala Mariána Kočnera o stretnutie.

Poslankyňa Krištúfková svoj odchod z funkcie splnomocnenkyne na nedeľnej tlačovej besede zdôvodnila tým, že nechce, aby jej vymenovanie na tento post “narúšalo nejaké vzťahy”.

Uviedla, že post splnomocnenkyne vlády jej nestojí za to, aby sa cez jej osobu útočilo na vládu, ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka, hnutie Sme rodina a jej deti.

Ide o rozhodnutie Krištúfkovej

“Naďalej si svoju prácu budem vykonávať tak, ako som ju robila doteraz,” povedala. Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár na tlačovej besede skonštatoval, že ide o rozhodnutie samotnej Krištúfkovej.

Splnomocnenec mal zabezpečovať pre vládu vypracúvanie návrhov a koncepčných materiálov v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ako aj posudzovať a pripomienkovať takéto materiály. Nová splnomocnenkyňa vlády mala pôsobiť v rámci organizačnej štruktúry Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Jej sekretariát mal pozostávať z jedného pracovníka sekretariátu a jedného odborného pracovníka. Výdavky na činnosť splnomocnenca vrátane platových náležitostí sa mali financovať z rozpočtovej kapitoly rezortu práce a sociálnych vecí.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí)
Zdroj: Webnoviny.sk – Krištúfkovú odvolali z postu splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!