Kto nahradí Kisku? Strana Za ľudí si z dvojice Remišová – Kollár zvolí nového predsedu

8. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

8.8.2020 (Webnoviny.sk) – Koaličná strana Za ľudí si sobotu na sneme v Trenčianskych Tepliciach zvolí nového predsedu, ktorý zaujme miesto po zakladateľovi strany a končiacom predsedovi Andrejovi Kiskovi.

O túto funkciu sa uchádzajú dvaja kandidáti, podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová a poslanec Národnej rady SR (NR SR) a člen predsedníctva strany Miroslav Kollár.

Delegáti snemu si zvolia nového šéfa

Snem sa bude konať v reštaurácii Kursalon s oficiálnym začiatkom o 10:00. V úvode vystúpi so svojim prejavom zakladateľ strany Andrej Kiska.

Následne budú delegáti snemu bez prítomnosti médií voliť svojho nového šéfa. Ako agentúru SITA informoval tlačový odbor Za ľudí, pozvanie na snem dostalo takmer 90 delegátov, ktorých zvolilo 60 okresných snemov strany a delegátmi sú aj 20 členovia predsedníctva Za ľudí.

Takmer stovka ďalších členov strany a expertov, s ktorými strana spolupracuje, sa na sneme zúčastnia ako hostia.

Favoritkou Remišová, Šeliga sa vzdal

Súčasný predseda strany Kiska vyjadril svoju podporu Veronike Remišovej. Za favoritku ju považujú aj stávkové kancelárie či politológ Grigorij Mesežnikov.

Podpredseda NR SR Juraj Šeliga, ktorý taktiež zvažoval svoju kandidatúru, zasa vyjadril podporu Miroslavovi Kollárovi.

Výsledky voľby budú ohlásené na tlačovej konferencii o 14:30.

Strana Za ľudí

Vládna strana Za ľudí získala vo februárových parlamentných voľbách 5,77 percenta hlasov voličov. Po niekoľkodňových rokovaniach vstúpila do vládnej koalície s hnutiami Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina a so stranou Sloboda a Solidarita (SaS).

Súčasný predseda strany Andrej Kiska sa krátko po voľbách z politiky pre zdravotné problémy stiahol a rokovaním o zostavení vlády poveril Veroniku Remišovú.

Viac k témam: kandidáti, predseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Kto nahradí Kisku? Strana Za ľudí si z dvojice Remišová – Kollár zvolí nového predsedu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!