Kúpacia sezóna v Banskobystrickom kraji má prvú obeť, telo muža našli potápači

7. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

7.7.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia v Kremnici začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. V nedeľu v popoludňajších hodinách sa dvaja muži kúpali v rybníku v obci Ihráč, v časti zvanej Píla, pričom 35-ročný muž z Jastrabej sa ponoril pod hladinu a viac sa z rybníka nevynoril.

Ako ďalej informuje Banskobystrické Krajské riaditeľstvo Policajného zboru na sociálnej sieti Facebook, obeť našli a vytiahli na breh až vo večerných hodinách potápači z Trenčína. Privolaný lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie inou osobou a nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu.

Zvýšené riziko kúpania je pri kúpaní v prírodných vodách, ktoré nemajú zabezpečený dozor plavčíkmi a poskytovanie prvej pomoci. Riziko úrazov a utopení vzniká najmä pri preceňovaní svojich fyzických síl, pričom významnú úlohu pri mnohých i smrteľných úrazoch zohráva alkohol.

“Každoročne sa pri kúpaní utopia desiatky ľudí a väčšinou pri kúpaní na jazerách a vodných plochách. Odporúčame preto uprednostniť kúpanie na dozorovaných prírodných kúpaliskách a hlavne zvýšiť zodpovednosť za vlastné zdravie a zdravie a život svojich detí,” upozorňuje polícia.

Viac k témam: utopenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kúpacia sezóna v Banskobystrickom kraji má prvú obeť, telo muža našli potápači © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!