Lantoši sa vracia do Európy, zo zámoria mieri priamo do švédskeho Rögle

23. júla 2021 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

23.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Róbert Lantoši sa po dvoch sezónach v zámorí rozhodol pre návrat do Európy, zmluvu na jeden rok podpísal so švédskym klubom Rögle BK. Informuje o tom účastník miestnej najvyššej súťaže na svojom oficiálnom webe.

Dvadsaťpäťročný krídelník sa v ostatných dvoch rokoch usiloval o prienik do NHL, no výsledkom bolo iba 75 dueloch v AHL za Providence Bruins.

Hokejista sa vracia do Švédska

Lantoši sa do Švédska vracia po štyroch rokoch, hrával tam od juniorského veku až do leta 2017.

“S generálnym manažérom Chrisom Abbottom som bol v kontakte niekoľkokrát a chcel ma do tímu. Vo Švédsku sa mi vždy páčilo, teraz som dostal šancu vrátiť sa sem,” povedal slovenský reprezentant.

Švédi Lantošiho pozorne sledovali

Účastník MS v rokoch 2019 a 2021 vo Švédsku ešte v SHL nehral.

“Róbert je zručný mladý hokejista, ktorého sme pozorne sledovali počas jeho pôsobenia v Severnej Amerike aj v slovenskej reprezentácii. Švédsko veľmi dobre pozná, keďže tu strávil päť rokov. Sme šťastní, že ďalším krokom v jeho kariére a pri jeho napredovaní bude náš klub,” povedal Chris Abbott.

Lantoši za ostatné štyri roky okrem zámorskej AHL hral aj na Slovensku za Nové Zámky a Nitru.

Viac k témam: AHL, NHL National Hockey League
Zdroj: Webnoviny.sk – Lantoši sa vracia do Európy, zo zámoria mieri priamo do švédskeho Rögle © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!