Lučanský prišiel o ochranku aj šoféra, ale nie je to rozhodnutie ministra Mikulca

14. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

14.5.2020 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) tvrdí, že odobratie ochranky a šoféra policajnému prezidentovi Milanovi Lučanskému nebolo jeho rozhodnutím. Vyjadril sa tak vo štvrtok 14. mája na tlačovom brífingu.

Nevedie otvorenú vojnu

Taktiež povedal, že systém inteligentnej štátnej karantény je už hotový, dozerať na jej dodržiavanie budú aj policajti.

Na to, či Lučanský vydrží vo svojej pozícii celé funkčné obdobie, odpovedať nevie.

Viac o téme: Koronavírus

„Ja som nezobral ochranku Lučanskému, máte zlú informáciu a aj som to niekoľkokrát komunikoval, že to bolo autonómne rozhodnutie riaditeľa Úradu na ochranu ústavných činiteľov,“ reagoval minister na otázky novinárov s tým, že on sa s takýmto rozhodnutím oboznámil. Dodal, že proti Lučanskému nevedie otvorenú vojnu.

Inteligentná štátna karanténa

V prípade budúcnosti policajného prezidenta nevedel odpovedať na otázku, či si vie predstaviť jeho zotrvanie na poste do konca funkčného obdobia. „Ja si neviem predstaviť, čo bude ešte zajtra, nebudem vám odpovedať na to, čo bude za päť rokov,“ povedal.

Proces inteligentnej štátnej karantény je už podľa neho hotový. Vysvetlil, že policajti aj kompetentní funkcionári Policajného zboru, ktorí majú na starosti opatrenia na hraniciach, sú začlenení v tíme, ktorý inteligentnú štátnu karanténu pripravoval.

„Samozrejme, s tým súvisí aj následná kontrola vykonávania domácej karantény. Bude to v spolupráci s úradmi regionálnych hygienikov a Policajný zbor toto bude zabezpečovať takisto, že budú vykonávať kontrolu v prípade, že niekto tú domácu karanténu poruší,“ uzavrel.

Viac k témam: minister vnútra SR, policajný prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Lučanský prišiel o ochranku aj šoféra, ale nie je to rozhodnutie ministra Mikulca © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!