Maďarským stranám výmeny názorov cez sociálne siete demobilizujú voličov, myslí si Slosiarik

19. decembra 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

19.12.2020 (Webnoviny.sk) – Hnutie Spolupatričnosť si počas týždňa s Mostom-Híd vymenilo názory cez statusy na sociálnej sieti. Spolupatričnosť vo svojom statuse tvrdila, že dohoda nebude, ak si bude Most-Híd klásť ultimáta.

Predstavitelia Mosta-Híd sa podľa hnutia ponáhľajú, lebo im môže čoskoro na dvere zaklopať Národná kriminálna agentúra (NAKA). Most-Híd reagoval, že cesta k spoločnej strane vedie cez dôkladné a seriózne rokovania. Partneri majú byť k sebe féroví a čestní.

Takéto vyjadrenia podľa Martina Slosiarika z Focusu zbytočne spochybňujú presvedčenie voličov maďarskej národnosti, že predstavitelia týchto politických strán majú úprimnú snahu prinavrátiť tejto menšine parlamentnú reprezentáciu.

Neskúsenosť a nekompetentnosť

Budí to dojem politickej neskúsenosti a nekompetentnosti. Sociálne siete sú v tomto zmysle veľkým pokušením pre mnohých politikov, aby si pred voličmi vyliali svoje srdce. Odporúčal by som ale v tomto prípade uprednostniť rozum pred emóciou,” zdôraznil Slosiarik.

Spojenej strane Mosta-Híd, Strany maďarskej komunity (SMK) a hnutia Spolupatričnosť dáva Slosiarik veľké šance, že prekoná hranicu piatich percent v parlamentných voľbách.

Podľa neho však aktivity podobného charakteru takéto šance znižujú, „pretože demobilizujú voličov maďarskej národnosti, ktorí po takýchto aktivitách nemusia uveriť, že predstavitelia týchto strán sú schopní spolupracovať”.

Deklarácia o spolupráci

SMK, Most-Híd a hnutie Spolupatričnosť podpísali 20. augusta v Komárne deklaráciu o spolupráci maďarských strán. Za jednotlivé strany tak spravili predsedovia Krisztián Forró (SMK), László Sólymos (Most-Híd) a Szabolcs Mózes (Spolupatričnosť).

Deklarácia mala byť potvrdením založenia spoločnej maďarskej politickej strany, ktorej vznik predstavitelia strán ohlásili 7. augusta v Bratislave.

Viac k témam: dohoda, spolupráca, voličské hlasy
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarským stranám výmeny názorov cez sociálne siete demobilizujú voličov, myslí si Slosiarik © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!