Magistrát Bratislavy prijal opatrenia proti Covid-19, dvaja zamestnanci prišli do kontaktu s nakazeným

24. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.6.2020 (Webnoviny.sk) – Magistrát hlavného mesta Bratislavy prijal preventívne opatrenia, keďže dvaja jeho zamestnanci prišli do kontaktu s nakazeným koronavírusom. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

“Vzhľadom na to, že dve osoby zamestnané na magistráte prišli do kontaktu s osobou, u ktorej sa potvrdilo ochorenie Covid-19, mesto pristúpilo k opatreniam na prevenciu šírenia ochorenia,” uviedla hovorkyňa a dodala, že dve osoby priameho kontaktu, ale aj všetci zamestnanci, s ktorými sa tieto osoby stretli, zostávajú preventívne až do výsledku testov v domácej izolácii. Nakazenie novým koronavírusom sa na magistráte zatiaľ nepotvrdilo.

Viac o téme: Koronavírus

“K situácii pristupujeme zodpovedne a všetky opatrenia konzultujeme s epidemiológom,” deklaruje mesto, ktoré pristúpilo k preventívnej dezinfekcii priestorov magistrátu, meraniu telesnej teploty pred väčšími stretnutiami, dôraz kladie na nosenie rúšok, pravidelnú dezinfekciu rúk a v prípadoch, keď je to možné, využívaniu porád a pracovných stretnutí prostredníctvom videohovorov.

“Na väčších stretnutiach, ktoré organizuje magistrát, vrátane mestského zastupiteľstva, budú zabezpečené dostatočné rozostupy medzi účastníkmi a sprísnené hygienické opatrenia,” doplnilo mesto.

Štvrtkové zasadnutie mestského zastupiteľstva o 9:00 sa z uvedeného dôvodu presúva do priestorov Starej tržnice.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Magistrát Bratislavy prijal opatrenia proti Covid-19, dvaja zamestnanci prišli do kontaktu s nakazeným © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!