Martinskí poslanci si odklepli mimoriadne odmeny, dostanú stovky eur

4. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

4.8.2020 (Webnoviny.sk) – Členovia martinského mestského zastupiteľstva dostanú za svoju prácu v prvom polroku vyplatené mimoriadne odmeny vo výške 500 eur. Návrh na vyplatenie odmien predložil na utorkovom rokovaní mestského zastupiteľstva poslanec Peter Kašuba, podporilo ho 18 z 24 prítomných poslancov.

V pôvodne navrhovanom programe tento bod nefiguroval, poslanec Kašuba dokonca presadil, aby sa o odmenách hlasovalo bez rozpravy. “Tento návrh je legitímny, zákon umožňuje vyplatiť poslancom odmeny. Vzhľadom k tomu, že je to citlivá téma, bolo by vhodné, aby sme o tomto bode programu rokovali bez diskusie,” skonštatoval Kašuba.

Poslanci tak najprv hlasovali o odmenách bez toho, aby vôbec vedeli, aká vysoká odmena je im navrhnutá. Až po námietkach z poslaneckého pléna členka návrhovej komisie prečítala uznesenie, z ktorého vyplynulo, že všetkým 31 poslancov je navrhnutá 500-eurová mimoriadna odmena. Hlasovanie sa teda zopakovalo, za vyplatenie odmien bolo 18 martinských poslancov, traja hlasovali proti a traja sa hlasovania zdržali.

Viac k témam: finančná odmena, mestskí poslanci
Zdroj: Webnoviny.sk – Martinskí poslanci si odklepli mimoriadne odmeny, dostanú stovky eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!