Matovič bude asi čeliť odvolávaniu, Pellegriniho skupina chce iniciovať mimoriadnu schôdzu parlamentu

20. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.7.2020 (Webnoviny.sk) – Vznikajúca strana Hlas – sociálna demokracia podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) Petra Pellegriniho iniciuje mimoriadnu schôdzu NR SR s návrhom na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády Igorovi Matovičovi (OĽaNO).

Agentúru SITA o tom informovala Patrícia Medveď Macíková z Kancelárie podpredsedu NR SR. Ozrejmila, že nezaradení poslanci parlamentu za stranu sa už podpísali pod návrh na zvolanie tejto mimoriadnej schôdze.

„Premiérovi sme dali čas, aby kvôli kauze svojej diplomovej práce odstúpil z funkcie. Kvôli svojmu plagiátorstvu sám seba označil za zlodeja a niekoľkokrát o svojej práci klamal. Predsedom vlády Slovenskej republiky nemôže byť zlodej a klamár. Keďže Igor Matovič neodstúpil, v spolupráci s ďalšími opozičnými poslancami sme pripravení iniciovať mimoriadnu schôdzu s návrhom na jeho odvolanie,“ uviedol Pellegrini.

Zvolanie mimoriadnej schôdze by mali podporiť aj opozičné strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

Viac o téme: Matovičova diplomová práca

Viac k témam: Matovičova diplomová práca, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič bude asi čeliť odvolávaniu, Pellegriniho skupina chce iniciovať mimoriadnu schôdzu parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!