Matovič uviedol, kedy by mal krízový štáb rozhodovať o prípadnom konci núdzového stavu

3. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

3.6.2020 (Webnoviny.sk) – O prípadnom konci núdzového stavu na Slovensku bude ústredný krízový štáb rozhodovať budúci týždeň. Na stredajšje návšteve Českej republiky to povedal premiér Igor Matovič (OĽaNO). „Je iba v ich rukách, ako rozhodnú,“ povedal.

Pretrvávanie núdzového stavu na Slovensku napriek zlepšovaniu epidemiologickej situácie kritizovala predovšetkým opozícia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Premiér Matovič na prvej oficiálnej návšteve Českej republiky (fotografie)

Poslanec Richard Raši (Smer-SD) napríklad v utorok 2. júna skonštatoval, že napriek tomu, že kĺzavý medián je už niekoľko dní nula a počet nových ochorení je v posledných dňoch väčšinou nula, premiér Matovič sa pohráva s myšlienkou stav preventívne predĺžiť. „No nielen politici, ale aj viacerí predstavitelia zdravotníckych organizácií zdôrazňujú, že epidemiologické výsledky Slovenska sú výborné a núdzový stav už nie je potrebný,“ povedal Raši. Podľa neho je po právnej stránke situácia úplne jasná.

Viac o téme: Koronavírus

Ústavný zákon o núdzovom stave hovorí, že takýto stav možno vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie však na 90 dní. V súvislosti s pandémiou koronavírusu bola na Slovensku 11. marca vyhlásená mimoriadna situácia a následne 15. marca núdzový stav.

Viac k témam: Koronavírus, núdzový stav, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič uviedol, kedy by mal krízový štáb rozhodovať o prípadnom konci núdzového stavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!