Menej daňových únikov a väčšia motivácia platiť dane. Minister Heger chystá zmenu zákona

11. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

11.6.2020 (Webnoviny.sk) – Štát chce znížiť daňové úniky aj motiváciou ľudí platiť dane. Tvrdí to minister financií Eduard Heger, ktorý na štvrtkovej tlačovej konferencii avizoval otvorenie verejnej diskusie o novele daňového poriadku, do ktorej chce pozvať aj odbornú verejnosť.

Minister bude nekompromisný

“Chceme nastaviť daňové zákony tak, aby motivovali ľudí platiť dane, lebo budú za to odmeňovaní a budú vidieť, že dostávajú za to kvalitné služby. Pozývame odbornú verejnosť, aby sme zabezpečili čo najvyššiu kvalitu,” vyhlásil.

Štát sa však chce zamerať aj elimináciu daňových únikov vyplývajúcich z daňových podvodov. Heger avizuje nekompromisný postup voči tým, ktorí na daňovom systéme parazitujú a vytvárajú tým nepriamy tlak na zvyšovanie daní.

“Nechceme zvyšovať dane, chceme zabezpečiť efektívny výber daní. Budeme nekompromisne postihovať všetkých tých, ktorí dane neplatia a ktorí okrádajú občanov,” hovorí.

Daňový index bude prístupnejší

Ambíciou štátu v novele daňového poriadku je pritom daňovníkom viac sprístupniť daňový index, aby mali viac informácií o svojom hodnotení. Zefektívniť chce tiež daňové kontroly a umožniť spoločné daňové kontroly aj na Slovensku.

Umožnilo by to kontrolovať všetky transakcie a subjekty, ktoré sa na jednotlivých obchodoch podieľajú.

Zámerom tiež bude rozšíriť register diskvalifikovaných osôb aj na subjekty, ktoré si neplnia svoje daňové povinnosti. Dôsledkom toho môže byť napríklad zablokovanie pôsobenia takejto osoby v štatutárnych orgánoch firiem.

Viac k témam: dane, daňový podvod, minister financií SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Menej daňových únikov a väčšia motivácia platiť dane. Minister Heger chystá zmenu zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!