Mesto Kežmarok počas pandémie ušetrilo vyše 1,4 milióna eur, nezastavilo žiadnu investičnú akciu

5. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.6.2021 (Webnoviny.sk) – Mestu Kežmarok sa v rámci minuloročného hospodárenia podarilo vytvoriť viac ako 1,4 miliónovú rezervu. Ušetrené financie chce samospráva použiť na ďalší rozvoj mesta.

Ako informovala Barbora Sosková z oddelenia komunikácie a propagácie mesta, peniaze pôjdu na financovanie nových investičných projektov v oblastiach dopravy, mestskej infraštruktúry, školstva, rozvoja športu či obnovy historických i mestských budov.

Nastavili úsporné opatrenia

Mimoriadna situácia, ktorá vznikla v súvislosti so šírením koronavírusu ovplyvnila podľa Soskovej všetky oblasti života mesta. Kežmarku sa napriek nej podarilo ušetriť.

Ešte v marci 2020 nastavili úsporné opatrenia, ktoré súviseli so zmenou organizačnej štruktúry mestského úradu, krátením rozpočtu a uskutočňovaním len najpotrebnejších aktivít.

Investičné akcie pokračovali

„Žiadnu investičnú aktivitu mesta sme nezastavili. Mestský úrad pre občanov nebol ani jeden deň zatvorený a zabezpečovali sme i ďalšie aktivity, akými boli rozvoz nákupov, dezinfekcia mesta či balíčky ochranných pomôcok pre seniorov,“ zhodnotil primátor mesta Ján Ferenčák.

Podľa jeho slov je za tým veľa práce zamestnancov mesta, štatutárov a občanov v dobrých organizačných krokoch.

Viac k témam: hospodárenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Kežmarok počas pandémie ušetrilo vyše 1,4 milióna eur, nezastavilo žiadnu investičnú akciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!