Mestský úrad v Prešove čaká rekonštrukcia, energetická náročnosť budovy sa výrazne zníži

29. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

29.6.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Prešov začína s rekonštrukciou budovy Mestského úradu na Jarkovej ulici 24. Jej cieľom je výrazne znížiť energetická náročnosť objektu. Náklady na rekonštrukciu sú takmer 1,62 milióna eur vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH), pričom 95 percent celkových nákladov, takmer 1,54 milióna eur, získala radnica z európskych zdrojov.

Mesto sa tak na rekonštrukcii bude podieľať sumou necelých 81-tisíc eur. Stavebné práce bude realizovať firma DAG Slovakia, a.s. Prešov. Práce na rekonštrukcii potrvajú do konca roka 2020.

Ako agentúru SITA informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, v rámci rekonštrukcie budovu zateplia, dostane novú strechu, ktorá zatekala, vymenia okná, dvere a klampiarske prvky.

Zároveň vymenia aj svietidlá a zmodernizujú vykurovanie. Obnova zahŕňa aj modernizáciu systémov chladenia a osadenie rekuperačnej jednotky.

„Veľmi ma teší, že tento projekt bude realizovať prešovská firma a že môžeme budovu obnoviť s finančnou podporou Európskej únie, ktorá pokryje až 95 percent nákladov. Rekonštrukciou usporíme značné množstvo energie a prispejeme tak k zníženiu negatívneho dopadu na životné prostredie,” uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Viac k témam: rekonštrukcia, zatepľovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mestský úrad v Prešove čaká rekonštrukcia, energetická náročnosť budovy sa výrazne zníži © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!