Microsoft pripravuje pre lekárov aplikáciu, ktorá im umožní sledovať pacientov na diaľku

20. mája 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.5.2020 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Microsoft ponúkne nový softvér, ktorý pomôže lekárom a nemocniciam v čase pandémie nového koronavírusu.

Viac o téme Koronavírus

Novinka dostala názov Cloud for Healthcare a nemocniciam pomôže plánovať a vykonávať virtuálne zdravotné prehliadky. Podľa zástupcov spoločnosti bude softvér spolupracovať s mnohými existujúcimi aplikáciami a elektronickými zdravotnými záznamami. V praxi by ho mohli začať využívať na jeseň.

Microsoft už spolupracuje s niekoľkými nemocnicami na zavedení technológií do výkonu ich činnosti. V St. Luke’s University Health Network vďaka videohovorom napríklad pozorujú na diaľku zhruba tritisíc pacientov denne.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Videohovor využívajú aj na jednotke intenzívnej starostlivosti, kde lekári takto môžu kontrolovať pacientov a pritom značne redukujú spotrebu ochranných pomôcok, ktorých majú nedostatok.

Aj iné technologické firmy pomáhajú zdravotníkom v týchto náročných časoch. Google sa napríklad spojil s Mount Sinai Health System v New Yorku, kde lekári takisto môžu na diaľku komunikovať s pacientmi v izbách. Google plánuje ponúknuť nemocniciam po celej krajine 10-tisíc kamier Nest.

Viac k témam: aplikácia, Koronavírus, nemocnice
Zdroj: Webnoviny.sk – Microsoft pripravuje pre lekárov aplikáciu, ktorá im umožní sledovať pacientov na diaľku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!