Miera voľných pracovných miest na Slovensku klesla menej výrazne ako v celej Únii

20. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.6.2020 (Webnoviny.sk) – Miera voľných pracovných miest na Slovensku v prvom štvrťroku tohto roka medzikvartálne klesla v menšom rozsahu ako v rámci celej eurozóny a celej Európskej únie.

V rámci eurozóny sa znížila o 0,3 percentuálneho bodu (pb) na 1,9 percenta z úrovne 2,2 percenta a v rámci celej EÚ sa znížila o 0,2 pb na 1,9 percenta z 2,1 percenta.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Na Slovensku bola miera voľných pracovných miest nižšia, ale klesla len o 0,1 pb na 0,9 percenta z úrovne 1 percento. Vyplýva to z informácii, ktoré tento týždeň zverejnil štatistický úrad EÚ Eurostat.

V rámci členských krajín Európskej únie, z ktorých boli údaje k dispozícii, miera voľných pracovných miest klesla v 20 štátoch a nezmenila sa v Španielsku, na Cypre, Luxembursku a Fínsku.

Najviac sa znížila v Taliansku, Lotyšsku a na Malte (zhodne o 1,1 pb). Na Slovensku sa medziročne znížila o 0,3 pb, v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie oslabila zhodne o 0,4 percentuálneho bodu.

Miera voľných pracovných miest je definovaná ako percentuálny pomer počtu voľných pracovných miest k celkovému počtu obsadených pracovných miest a miest, ktoré chcú zamestnávatelia obsadiť.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, voľné pracovné miesta
Zdroj: Webnoviny.sk – Miera voľných pracovných miest na Slovensku klesla menej výrazne ako v celej Únii © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!