Mikulec navrhne odvolanie zadržaného šéfa policajnej inšpekcie Szabóa, urobí tak pod jednou podmienkou

3. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

3.6.2021 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) predloží návrh na odvolanie zadržaného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa, ak špeciálny prokurátor potvrdí šírené závažné informácie. Ako uviedol vo svojom stanovisku, všetky dôležité kroky v personálnej oblasti podniká na základe relevantných informácií a podkladov.

Návrh musí prejsť výborom

Z daného dôvodu požiada o informácie špeciálneho prokurátora, ktorý si vyhradil komunikáciu celého prípadu. Stanovisko poskytla riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová.

Mikulec dodal, že v prípade, ak sa vláda s návrhom stotožní, postúpi ho výboru pre obranu a bezpečnosť na posúdenie. „Ak návrh prejde výborom, ktorý odporučí jeho odvolanie aspoň trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých členov výboru, vláda riaditeľa Úradu inšpekčnej služby z funkcie odvolá,“ zhrnul.

Riaditeľom bol od 2019

Adriána Szabóa zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok ráno. Informoval o tom portál Pluska.sk. s tým, že podľa ich informácií okrem neho zadržali aj ďalších policajtov.

Adrián Szabó sa stal riaditeľom Úradu inšpekčnej služby v apríli 2019. Nominovala ho vtedajšia ministerka vnútra Denisa Saková na základe odporúčania parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť. Viedol inšpekciu ako jej dočasný šéf už od jesene 2018. Bol jeden z účastníkov nedávneho stretnutia vysokopostavených politikov v budove Slovenskej informačnej služby.

Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec navrhne odvolanie zadržaného šéfa policajnej inšpekcie Szabóa, urobí tak pod jednou podmienkou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!