Milanovej ministerstvo bude mať novú aplikáciu, sprehľadniť má pravidlá kultúrneho COVID semaforu

1. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.6.2021 (Webnoviny.sk) – Pravidlá kultúrneho COVID semaforu má verejnosti sprehľadniť nová webová aplikácia Ministerstva kultúry SR (MK SR). Ako informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Viciaňová, aplikáciu môžu okrem organizátorov kultúrnych podujatí využiť aj ich návštevníci.

Uľahčiť má používanie

Webová stránka záujemcom totiž po vyplnení základných parametrov vygeneruje aktuálne platné podmienky pre daný okres, stupeň varovania či podujatie.

Viac o téme: Koronavírus

„Vzhľadom na komplexnosť podmienok kultúrneho semafora a tiež vzhľadom na to, že sa ním riadi veľké množstvo kultúrnych pracovníkov a pracovníčok i návštevníkov a návštevníčok podujatí, sa MK SR rozhodlo vypracovať vlastnú webovú aplikáciu, ktorá uľahčí jeho používanie,“ priblížila Viciaňová.

Spolupracovali aj študenti

Dodala, že na aplikácii spolupracovali študenti Viktor Nagy, Andrej Pulc a Damián Fóka, ktorí stoja aj za aplikáciou pre COVID automat pre šport. Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) verí, že táto pomôcka uľahčí prácu organizátorom kultúrnych podujatí a ľuďom pracujúcim v kultúre a že sa tiež stane praktickým nástrojom pre návštevníkov.

Kultúrny semafor zverejnilo ministerstvo 28. apríla. Na základe neho sa majú postupne otvárať kultúrne inštitúcie tak, aby neprišlo k prudkému nárastu nových prípadov.

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus, kultúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Milanovej ministerstvo bude mať novú aplikáciu, sprehľadniť má pravidlá kultúrneho COVID semaforu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!