Mimoriadna situácia na Slovensku trvá aj naďalej, má to vplyv na sociálne odvody SZČO

15. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

15.6.2020 (Webnoviny.sk) – Núdzový stav pre šírenie pandémie koronavírusu Covid-19 ukončila vláda od 14. júna tohto roka, mimoriadna situácia však naďalej trvá. V tlačovej správe to uviedol Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.

Poisťovňa upozorňuje, že skončenie núdzového stavu neznamená skončenie mimoriadnej situácie, ktorú vláda vyhlásila od 12. marca 2020.

“Kým nebude ukončená mimoriadna situácia, stále platí, že živnostníci a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) môžu daňové priznanie za rok 2019 podať až do konca mesiaca nasledujúceho po tom, ako vláda ukončí trvanie mimoriadnej situácie,” skonštatoval.

Sociálna poisťovňa až po odovzdaní daňových priznaní za rok 2019 bude môcť určiť, či a v akej výške budú SZČO povinné platiť poistné v ďalšom období. “Do tohto času povinne poistené SZČO naďalej platia poistné na sociálne poistenie tak ako doteraz,” tvrdí Višváder.

Viac k témam: sociálne odvody, SZČO Samostatne zárobkovo činná osoba
Zdroj: Webnoviny.sk – Mimoriadna situácia na Slovensku trvá aj naďalej, má to vplyv na sociálne odvody SZČO © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!