Ministerstvo obrany sa dohodlo s vládou USA, do vrtuľníkov Blackhawk dá vybavenie bez navýšenia ceny

2. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

2.6.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR sa dohodlo na dovybavení deviatich vrtuľníkov UH-60M Blackhawk bez navýšenia ceny, ktorých obstarávanie schválila vláda v apríli 2015.

„Oni boli v podstate holé,“ uviedol po rokovaní vlády šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Dohodu s vládou USA sa podarilo uzavrieť v rámci projektu obstarávania dvoch viacúčelových vrtuľníkov UH-60M Blackhawk s využitím 50 miliónov dolárov od vlády USA.

„Zároveň môžem povedať, že sme vo finálnej fáze rozhodovania o tom, že sa na Slovensku, bez potreby platenia, vybuduje slovenskou firmou veľmi špičkový trenažér, na ktorom budeme môcť lietať, ako keby sme lietali na Blackhawkoch,“ dodal Naď.

Celkové náklady na dodávku dvoch vrtuľníkov Blackhawk sú vo výške 111,4 miliónov dolárov (USD) bez DPH. Z tejto sumy MO SR zaplatí sumu 61,4 miliónov USD na splátky. Vrtuľníky by mali prísť na Slovensko približne o dva roky.

Viac k témam: vrtuľník, vrtuľník Black Hawk UH-60, vrtuľník UH-60M Black Hawk
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo obrany sa dohodlo s vládou USA, do vrtuľníkov Blackhawk dá vybavenie bez navýšenia ceny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!