Ministerstvo obrany v súvislosti s podozrivými predajmi pozemkov iniciovalo audit štátnej firmy

23. júla 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

23.7.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany iniciovalo audit vo svojej akciovej spoločnosti Horezza v súvislosti s podozrivými predajmi pozemkov v Tatranskej Lomnici. Vyhoveli tak žiadosti mimovládnej organizácie Transparency Internation Slovensko (TIS), ktorá na audit upozornila na sociálnej sieti.

TIS ešte v apríli tohto roka upozornila na to, že štátna firma predala Martinovi Halčínovi a Ľubomírovi Bachledovi pozemky v atraktívnej lokalite v priemere za 17,5 eura za meter štvorcový.

„Podľa našich zistení pritom Horezza ponúkala rovnaké pozemky o dva a pol roka skôr známemu tatranskému podnikateľovi Viliamovi Dubielovi a jeho manželke za priemernú cenu 45 eur za meter štvorcový. Teda za cenu určenú znaleckým posudkom,“ pokračovalo TIS.

Štátna spoločnosť tak predala pozemky o takmer 830-tisíc eur lacnejšie, než určila znalecká cena z roku 2017. Ceny nehnuteľností v predmetnej lokalite pritom medzičasom ešte vzrástli.

Organizácia TIS okrem podnetu na ministerstvo obrany iniciovala aj priestupkové konanie, keďže im Horezza odmietla podľa Infozákona sprístupniť detaily ohľadom predaja pozemkov.

Viac k témam: audit, pozemky, štátne pozemky, Transparency International Slovensko (TIS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo obrany v súvislosti s podozrivými predajmi pozemkov iniciovalo audit štátnej firmy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!