Miškovec v Tipsport lige povedie skúsený Allison, v NHL trénoval Ottawu Senators

14. júla 2020 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

14.7.2020 (Webnoviny.sk) – V zámorskej hokejovej NHL sa predstavil ako hráč aj ako tréner, v sezóne 2020/2021 Kanaďan Dave Allison povedie hokejistov Miškovca v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži.

Na tomto poste nahradí svojho krajana Glen Hanlona, ktorý zamieril do Nemecka. DVTK Jegesmedvék Miškovec viedol v slovenskej Tipsport lige aj Slovinec Marcel Rodman.

“Polárne medvede DTVK povedie Kanaďan s veľkými skúsenosťami Dave Allison, ktorý naposledy pracoval v Nemecku. Pred siedmimi rokmi bol ešte hlavným trénerom v AHL a štyri roky hľadal talenty pre kluby NHL,” informuje maďarský klub na svojom facebooku.

Šesťdesiatjedenročný Allison ako hráč absolvoval tri zápasy v NHL vo farbách Montrealu Canadiens (1983/1984), do profiligy sa neskôr vrátil ako tréner Ottawy Senators v sezóne 1995/1996.

V rokoch 2008 až 2012 bol skautom pre Colorado Avalanche a Pittsburgh Penguins. Do Európy prišiel v lete 2019 a v ostatnej sezóna pracoval ako kouč nemeckého treťoligového Deggendorfu.

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Miškovec v Tipsport lige povedie skúsený Allison, v NHL trénoval Ottawu Senators © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!