Mitsubishi, Siemens aj Signify žiadajú britskú vládu, aby pri pláne obnovy zohľadnila aj klimatickú krízu

1. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.6.2020 (Webnoviny.sk) – Viac ako 200 britských firiem a investorov žiada vládu, aby pripravila plán obnovy po koronakríze s dôrazom na životné prostredie. Tvrdia, že ministri by mali využiť obmedzenia prameniace z pandémie ako odrazový mostík pre naštartovanie zelenej ekonomiky.

Snahy o obnovenie hospodárstva by mali ísť ruka v ruke s prísľubom vlády na riešenie klimatickej krízy.

Firmy ako Mitsubishi, Siemens, Signify a mnohé ďalšie navrhujú napríklad podporiť investície do nízkouhlíkových inovácií, infraštruktúry a priemyslu.+

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Zamerať sa na odvetvia, ktoré najviac podporujú životné prostredie, zvýšiť počet pracovných miest, urýchliť obnovu hospodárstva a tiež dekarbonizovať hospodárstvo.

Vládu žiadajú, aby zverejnila detailné plány, ktoré vrátia Britániu naspäť k plneniu cieľov v oblasti klímy. “Opatrenia, ktoré znížia emisie skleníkových plynov a stimulujú hospodárstvo, majú potenciál byť efektívnejšie v podpore zamestnanosti a hospodárskeho rastu. Podporujú tiež naše dlhodobé klimatické ciele a prinesú lepšie výsledky v iných kľúčových oblastiach verejných záujmov, akými sú napríklad verejné zdravie alebo duševná pohoda,” vyhlásili v liste.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Mitsubishi, Siemens aj Signify žiadajú britskú vládu, aby pri pláne obnovy zohľadnila aj klimatickú krízu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!