Mladí sociálni demokrati budú naďalej spolupracovať so Smerom a kritizujú Pellegriniho

22. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.6.2020 (Webnoviny.sk) – Občianske združenie Mladí sociálni demokrati (MSD) bude aj naďalej pokračovať v spolupráci s opozičnou stranou Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Na pondelňajšej tlačovej konferencii o tom informoval poverený predseda MSD Igor Melicher. Ako ďalej priblížil, Smer-SD bude pre nich jediný relevantný partner na slovenskej politickej scéne.

„Chceme participovať na spolupráci so Smerom a rozvíjať ju. Chceme presadzovať hodnoty sociálnej demokracie a sociálneho štátu v prospech mladých ľudí, sociálne znevýhodnených mladých ľudí so zameraním sa na moderné technológie. Občianske združenie Mladí sociálni demokrati preto aj naďalej ostáva partnerom Smeru-SD,” ozrejmil Melicher. Verí, že predseda strany Robert Fico bude ešte dlhé roky výraznou tvárou sociálnej demokracie na Slovensku.

Melicher na tlačovke kritizoval odchod podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) Petra Pellegriniho a ďalších poslancov parlamentu za Smer-SD. Toto ich rozhodnutie ho prekvapilo, pretože si myslel, že sa na úrovni vedenia strany dokáže nájsť priestor na diskusiu, z ktorej by vzišiel silný a jednotný Smer. „Prečo ste odišli zo strany, ktorá je pre sociálnu demokraciu na Slovensku synonymom? Prečo ste odišli zo strany, ktorá je pre sociálny štát na Slovensku vlajkovou loďou?” pýta sa poverený predseda MSD.

Odchod tzv. „Pellegriniho jedenástky” preto považuje za oslabenie ľavice a sociálnej demokracie na Slovensku. Verí však, že sa to časom otočí a bude to v konečnom dôsledku pozitívne rozhodnutie. „V politike by sa totiž mala prejavovať istá vernosť s čím úzko súvisí aj dôvera, resp. dôveryhodnosť. Odchádzajúcim členom Smeru preto prajem veľa zdravia a šťastia,” uzavrel Melicher.

Viac k témam: Pellegriniho nová politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladí sociálni demokrati budú naďalej spolupracovať so Smerom a kritizujú Pellegriniho © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!