Moskva začala v súvislosti s pandémiou uvoľňovať opatrenia, otvárajú sa obchody a parky

1. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.6.2020 (Webnoviny.sk) – Moskva začala v pondelok po viac než dvoch mesiacoch uvoľňovať niektoré opatrenia zavedené proti pandémii koronavírusu. Stalo sa tak po tom, čo sa rýchlosť šírenia nákazy v ruskej metropole podľa tamojších úradov stabilizovala.

Otvoriť tak od pondelka môžu maloobchodné predajne, čistiarne či opravárske dielne. Obyvatelia sa smú ísť znovu prejsť do parkov alebo vonku športovať, avšak len s časovým obmedzením trikrát do týždňa.

Reštaurácie, kaviarne, kaderníctva či fitnescentrá však ostávajú aj naďalej zatvorené a ľudia na cestovanie stále potrebujú elektronické pasy.

Viac o téme Koronavírusu

Vo väčšine ruských regiónov platili obmedzenia od konca marca, mnohé ich však už uvoľnili, aby zmiernili ekonomické dopady pandémie.

Rusko aktuálne registruje takmer 415-tisíc infikovaných koronavírusom, čím mu patrí celosvetovo tretia priečka za Spojenými štátmi a Brazíliou.

Nákaze v krajine doteraz podľahlo údajne 4855 osôb, hoci mnohí takúto pomerne nízku úmrtnosť spochybňujú.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Pandémia, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Moskva začala v súvislosti s pandémiou uvoľňovať opatrenia, otvárajú sa obchody a parky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!