MS vo futbale 2022 v Katare: Španielsko a Nemecko si v šlágri body podelili, góly padli v druhom polčase

27. novembra 2022 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.11.2022 (Webnoviny.sk) – V šlágri nedeľňajšieho programu na futbalových majstrovstvách sveta v Katare medzi výbermi Španielska a Nemecka sa zrodila remíza 1:1, ktorá Španielov udržala na čele tabuľky E-skupiny a Nemcom zaistila, že postup do osemfinále majú stále vo vlastných rukách.

Viac o téme: MS vo futbale 2022 v Katare

Španieli mali v nedeľu viac z hry a po bezgólovom prvom polčase ich po hodine hry poslal do vedenia striedajúci Álvaro Morata. Ani prehra by Nemcov úplne nevyradila z hry, no už by situáciu nemali len vo vlastných rukách. Útočík Niclas Füllkrug však v 83. minúte zaistil deľbu bodov.

Španieli vo štvrtok 1. decembra vyzvú Japoncov a na postup im stačí aj remíza. Nemci v treťom súboji na podujatí vyzvú Kostaričanov a v prípade trojbodového zisku a víťazstva aspoň o dva góly, postúpia so Španielmi v prípade ich triumfu či remízy. Ak by Španieli podľahli Japoncom, Nemci by nad Kostaričanmi museli triumfovať výraznejšie tak, aby mali lepšie celkové skóre ako zverenci trénera Louisa Enriqueho.

MS vo futbale 2022 v Katare

E-skupina

Španielsko – Nemecko 1:1 (0:0)

Góly: 62. Morata – 83. Füllkrug, ŽK: 44. Busquets – 37. Kehrer, 58. Goretzka, 60. Kimmich, rozhodoval: Makkelie (Hol.), 68 895 divákov

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk – MS vo futbale 2022 v Katare: Španielsko a Nemecko si v šlágri body podelili, góly padli v druhom polčase © SITA Všetky práva vyhradené.

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!