Muránskou Hutou sa prehnala extrémna búrka, dve cesty sú po vyliatí rieky neprejazdné (foto)

28. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.6.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 28. júna 2020, 17:33

Obec Muránsku Hutu v okrese Revúca zasiahla intenzívna stacionárna búrka s mimoriadne vysokým úhrnom zrážok. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

V priebehu jednej hodiny v obci spadlo celkom 108 milimetrov zrážok. Na takto výrazné zrážky ihneď zareagoval tok Zdychava, ktorý v Revúcej dosiahol tretí stupeň povodňovej aktivity.

Podľa meteorológov má búrka mimoriadnu silu. Celkovo od jej začiatku spadlo v Muránskej Hute 132 milimetrov zrážok.

Radarové odhady údaje o množstve zrážok potvrdzujú a lokálne uvádzajú aj vyššie množstvo, než 132 milimetrov. V čase, keď bola búrka najintenzívnejšia padlo 30 milimetrov zrážok v priebehu desiatich minút.

Dve cesty sú neprejazdné

Po prietrži mračien ostali neprejazdné dve cestné komunikácie. Agentúru SITA o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Na mieste momentálne zasahuje 50 dobrovoľných a profesionálnych hasičov. Cesta č. II/531 v smere na Telgárt a cesta č. III/2845 v smere na Muránsku Zdychavu sú po vyliatí miestneho potoka úplne neprejazdné.

Zasahujú aj dobrovoľní hasiči

Po prietrži mračien podmylo obe miestne komunikácie, pričom na niektorých miestach sa odtrhli kusy asfaltu a na cestu popadalo viacero stromov.

V oboch údoliach zasahujú profesionáli z Revúcej a dobrovoľní hasiči z obcí Gemerská Ves, Jelšava, Hajnáčka, Muránska Dlhá Lúka, Ratkovské Bystré, Muráň, Revúca a Kameňany.

Viac k témam: búrka, extrémne počasie, počasie, povodne, prívalové dažde
Zdroj: Webnoviny.sk – Muránskou Hutou sa prehnala extrémna búrka, dve cesty sú po vyliatí rieky neprejazdné (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!