Murray poprial Djokovičovi skoré uzdravenie, ale za Adria Tour mu aj poriadne naložil

24. júna 2020 Tenis

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.6.2020 (Webnoviny.sk) – Britský tenista Andy Murray zdolal krajana Liama Broadyho 6:2, 6:2 a víťazne vstúpil do exhibičného a zároveň charitatívneho turnaja “Bitka Britov”, ktorý sa koná bez divákov v Londýne pod taktovkou jeho brata Jamieho.

Koronavírus si nevyberá

Víťazný návrat dvojnásobného wimbledonského šampióna po siedmich mesiacoch bez tenisu nebol taký podstatný. To skôr slová, ktoré adresoval všetkým nakazeným koronavírusom na balkánskej série Adria Tour na čele s Novakom Djokovičom.

Viac o téme: Koronavírus

“Verím, že všetci infikovaní sú v rámci možností v poriadku a zotavujú sa. Drž sa Novak, lebo koronavírus si nevyberá,” vravel Andy Murray a ďalej pokračoval v kritickejšom tóne: “Nie je pre mňa prekvapenie, koľko ľudí sa tam infikovalo, keď som si pozrel obrázky z turnaja, ale aj z hráčskej párty či detského dňa. Neboli tam žiadne sociálne rozostupy. Koronavírus si naozaj nevyberá, nestará sa, kto sme a čo robíme. Je potrebné to rešpektovať a dodržiavať pravidlá. Nemyslím si, že Adria Tour bol dobrý krok pre tenis. Ak sa objaví čo len jeden pozitívny prípad, musí sa znížiť riziko nákazy aj tým, že sa urobí podujatie bez divákov.”

Ohrozený je US Open

Murray si nemyslí, že súčasná neľahká situácia, keď sa počas dvoch turnajov na Balkáne nakazili viacerí špičkoví hráči Djokovič, Dimitrov a Čorič aj ich tréneri a rodinní príslušníci, môže ohroziť organizovanie grandslamového turnaja US Open v New Yorku (31.8. – 13.9:).

“Opatrenia a protokoly, ktoré sa chystá zaviesť Americká tenisová asociácia, sa výrazne líšia od tých v Chorvátsku a Srbsku. Minimálne na US Open aspoň na začiatku neočakávajú žiadnych fanúšikov,” vysvetlila bývalá svetová jednotka na webe The Guardian.

Po vleklých problémoch s bedrom si Murray pochvaľoval, že zápas proti Broadymu odohral v dobrej kondícii. “Moje brušné svalstvo a pohyby s tým súvisiace boli v poriadku. Fyzicky to ešte nebolo oukej, ale tieto dvorce sú náročné na pohyb,” zakončil Murray.

Viac k témam: Adria Tour, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Murray poprial Djokovičovi skoré uzdravenie, ale za Adria Tour mu aj poriadne naložil © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!