Muž našiel v lese mínu z druhej svetovej vojny, pyrotechnik objavil aj tri granáty (foto)

5. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.6.2021 (Webnoviny.sk) – V obci Mojtín našli v lesnom poraste starú muníciu. Nález na tiesňovú linku 158 nahlásil 42-ročný muž z okresu Púchov.

Ako informuje polícia v profile na sociálnej sieti Polícia SR – Trenčiansky kraj, pyrotechnik zistil, že ide o 82 mm delostreleckú mínu z obdobia II. svetovej vojny ruskej výroby.

Prevoz nebol bezpečný

Nájdená mína mala odlomený zapaľovač a iniciačné časti sa nachádzali v tele míny a jej prevoz nebol bezpečný.

Pyrotechnik následne našiel tri útočné granáty vzor 34 československej výroby. Jeden granát bol veľmi skorodovaný a jeho manipulácia s následnou prepravou by nemusela byť bezpečná. Ďalšie dva granáty boli taktiež značne skorodované.

Miesto dôkladne prehľadali

Keďže sa na nich nenachádzala dopravná poistka a nemali ani vrhovú poistku s poistnou vidličkou, ich preprava bola vylúčená a manipulácia s nimi by bola značne nebezpečná až vylúčená. Na základe týchto zistení privolali druhého pyrotechnika, aby sa nájdenú muníciu zničil na mieste nálezu.

Miesto nálezu munície ešte dôkladne prehľadali pyrotechnici za pomoci detektoru kovov, ale ďalšiu muníciu nenašli. „Počas pyrotechnického výjazdu nebola zranená žiadna osoba a nebola spôsobená žiadna škoda na majetku,” doplnila polícia.

Viac k témam: granát, munícia, pyrotechnik
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž našiel v lese mínu z druhej svetovej vojny, pyrotechnik objavil aj tri granáty (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!