Muž otrávil bezdomovcov extrémne štipľavým výťažkom z čili, hrozí mu 19 rokov väzenia

12. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

12.6.2020 (Webnoviny.sk) – Muža z Kalifornie obvinili z otravy ôsmich bezdomovcov mimoriadne štipľavým extraktom z čili papričiek, aby si mohol nahrať na video ich reakcie.

Tridsaťosemročný William Robert Cable údajne zneužil ľudí bez domova v meste Huntington Beach, keď im dal jedlo s látkou oleoresin capsicum, dvojnásobne silnejšou ako paprikový sprej, ktorý používa polícia. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie okresného prokurátora.

Svojim obetiam klamal

Niektorým obetiam podľa úradov povedal, že sa zúčastňujú na “výzve s pikantným jedlom”, iným zase nie. Niektorí poškodení dostali aj ďalšie pokrmy a pivo, aby napokon zjedli aj otrávené jedlo.

Obete mali príznaky podobné záchvatu, ťažko sa im dýchalo, zvracali a mali intenzívne bolesti žalúdka a úst. Niektorých hospitalizovali.

Úrady žiadajú verejnosť o pomoc pri identifikovaní ďalších obetí a možných ďalších podozrivých.

Obvinený v ôsmich bodoch

Cablea, ktorého zadržali 22. mája, obvinili v ôsmich bodoch z ťažkého zločinu otravy, v jednom bode z ťažkého zločinu spôsobenia ujmy na zdraví staršej osoby, v ôsmich bodoch z priestupku prispenia k trestnej činnosti maloletého a priestupku konzumácie alkoholu alebo fajčenia marihuany počas šoférovania.

Okresný prokurátor neuviedol, ako sa na trestnej činnosti podieľala spomínaná mladistvá osoba. V prípade odsúdenia hrozí Cableovi až 19 rokov a tri mesiace väzenia.

Viac k témam: čili papričky, otrava
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž otrávil bezdomovcov extrémne štipľavým výťažkom z čili, hrozí mu 19 rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!