Muž z Británie sa mal vyhrážať bombou počas letu Ryanairu, skončil v rukách polície

17. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

17.7.2020 (Webnoviny.sk) – Nórska polícia zatkla 51-ročného Brita, ktorý je podozrivý z vyhrážania sa bombou počas letu spoločnosti Ryanair z Londýna do Osla.

Incident spustil masívnu bezpečnostnú operáciu na letisku Gardermoen v nórskej metropole, pričom lietadlo do Nórska eskortovali stíhačky F-16 dánskych vzdušných síl.

Pasažierov evakuovali

Let FR1392 zo Stanstedu pri Londýne so 142 pasažiermi a šiestimi členmi posádky na palube pristál bezpečne v Osle v piatok popoludní.

Polícia neskôr uviedla, že situácia je pod kontrolou a všetkých pasažierov evakuovali. Lietadlo skúmajú protiteroristické a pyrotechnické tímy.

Šéf zásahovej polície Olav Unnestad pre nórske noviny VG povedal, že zatknutie podozrivého bolo bezproblémové a muža v súčasnosti vypočúvajú.

Posádka vraj našla odkaz

Noviny uviedli, že posádka Ryanairu údajne našla v lietadle odkaz s hrozbou. Zástupcovia leteckej spoločnosti sa k prípadu zatiaľ nevyjadrili.

V pondelok musel z rovnakého dôvodu na Stanstede núdzovo pristáť let spoločnosti Ryanair z poľského Krakova do írskeho Dublinu.

Viac k témam: bomba, hrozba
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž z Británie sa mal vyhrážať bombou počas letu Ryanairu, skončil v rukách polície © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!