Muža neďaleko Bidoviec poštípali včely, záchranári mu leteli na pomoc vrtuľníkom

21. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.6.2020 (Webnoviny.sk) – Po poštípaní včelami odviezla 56-ročného muža z okresu Košice-okolie letecká posádka do nemocnice. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzana Hopjaková.

„Posádka Krištof 04 z Košíc letela dnes krátko popoludní na pomoc mužovi, ktorého neďaleko obce Bidovce v okrese Košice-okolie poštípali včely. Postupne sa u neho začala prejavovať silná alergická reakcia, ktorá prešla až do anafylaktického šoku. Sám si ešte dokázal zavolať pomoc. Záchranársky vrtuľník pristál na vhodnom pristávacom mieste v Bidovciach, kam 56-ročného muža doviezla posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá mu na mieste poskytla primárne ošetrenie,“ priblížila Hopjaková.

Doplnila, že lekár leteckých záchranárov mužovi doplnil liečbu, pacienta záchranári preložili na palubu a v stabilizovanom stave bol letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Viac k témam: Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS), záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Muža neďaleko Bidoviec poštípali včely, záchranári mu leteli na pomoc vrtuľníkom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!