Mužstvo trénera Pepa Guardiolu si zahrá aj v budúcej sezóne Ligy majstrov, vyhlo sa trestu UEFA

13. júla 2020 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

13.7.2020 (Webnoviny.sk) – Manchester City sa vyhol trestu dvojročného zákazu štartu v európskych futbalových súťažiach. Anglický majster z predchádzajúcich dvoch sezón sa úspešne odvolal voči trestu od Európskej futbalovej únie na Športovom arbitrážnom súde (CAS).

Znamená to, že mužstvo trénera Pepa Guardiolu si zahrá aj v budúcej sezóne Ligy majstrov. Citizens však musia zaplatiť pokutu 10 miliónov eur za nedostatočnú spoluprácu s nezávislými vyšetrovateľmi.

Porušenie pravidiel

Niektoré obvinenia UEFA z porušenia pravidiel financovania z obdobia niekoľkých rokov boli označené za premlčané. CAS plánuje zverejniť podrobný písomný rozsudok do niekoľkých dní.

Úspech na súde garantuje pre ManCity desiatky miliónov dolárov od UEFA za účasť v pohárovej Európe. A tiež je zárukou toho, že z klubu neodídu viacerí hráči, ktorí majú zmluvy v ManCity podmienené účasťou v elitnej európskej pohárovej súťaži.

“Klub víta dnešné rozhodnutie ako potvrdenie prijatia súboru dôkazov, ktoré sme boli schopní predložiť,” uvádza sa vo vyhlásení Manchestru City. “Väčšina údajných porušení, ktoré nahlásila finančná komisia UEFA, nebola platná alebo z časového hľadiska už premlčaná,“ vysvetlil CAS.

Zákaz štartu

Strešný orgán futbalu na “starom kontinente” pôvodne potrestal ManCity okrem zákazu štartu v európskych pohárových súťažiach aj pokutou 30 miliónov eur. Dôvodom mali byť závažné porušenia finančných pravidiel fair-play.

Manchester City mal dlhodobo zavádzať o svojich príjmoch od hlavného sponzora Etihad. Predstavitelia klubu podľa informácií z minulých rokov neposkytli reálne informácie o hodnote sponzorských kontraktov.

UEFA už v decembri 2018 uviedla, že vedome konali v snahe zakryť či zamaskovať skutočný zdroj príjmov, aby navonok dodržali finančné pravidlá fair-play.

Pokutu už platili

“Citizens” už v roku 2014 zaplatili pokutu za nedodržiavanie finančných pravidiel súvisiacich s nadmerným sponzorstvom, ktoré nebolo zakotvené v zmluvách. Vtedajší trest UEFA nemal vplyv na účinkovanie tímu v Lige majstrov.

Klub však musel zaplatiť pokutu 60 miliónov eur a na súpisku pre LM mohol napísať iba 21 hráčov namiesto obligátneho počtu 25 futbalistov.

Viac k témam: financovanie, Liga majstrov, rozsudok
Zdroj: Webnoviny.sk – Mužstvo trénera Pepa Guardiolu si zahrá aj v budúcej sezóne Ligy majstrov, vyhlo sa trestu UEFA © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!