Na Amazone sa objavilo tričko s zachytávajúce smrť Georgea Floyda, spoločnosť ponuku odstránila

10. júna 2020 Veda a technika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

10.6.2020 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Amazon odstránila z ponuky detské tričko s fotografiou, na ktorej bývalý policajt tlačí kolenom na krk Georgea Floyda. Ten v dôsledku zásahu zomrel, čo vyvolalo ostrú kritiku voči polícii po celom svete.

Položku za 14,99 dolára (v prepočte približne 13 eur) ponúkal na americkej stránke Amazonu predajca označený len ako “tretia strana”. Firma pre BBC uviedla, že konto predajcu už vyšetruje. Pokyny pre online predajcov pritom zakazujú zaraďovať do ponuky tovar znázorňujúci zločin. Tričko bolo na predaj spolu s inými vecami od rovnakého predajcu, ktorý sa zameriaval na členov hnutia Black Lives Matter.

BBC o odeve informoval zamestnanec Amazonu, ktorý tričko považoval za nevkusné. Na americkom Amazone sa však stále nachádzajú iné tričká a šiltovky s rovnakou fotografiou, i keď s označením “vypredané”.

Zástupcovia spoločnosti pre BBC ďalej vyhlásili, že “všetci predajcovia sa musia riadiť pokynmi o predaji”. V opačnom prípade im hrozí odstránenie účtu. “Dotyčný produkt už nie je k dispozícii,” uzavreli stanovisko.

Viac k témam: internetový predaj, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Amazone sa objavilo tričko s zachytávajúce smrť Georgea Floyda, spoločnosť ponuku odstránila © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!