Na Baleárskych ostrovoch budú rúška povinné, v súvislosti so šírením koronavírusu chystajú aj ďalšie pravidlá

9. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

9.7.2020 (Webnoviny.sk) – Úrady na španielskych Baleárskych ostrovoch plánujú od víkendu zaviesť povinnosť nosiť vo vonkajších priestoroch ochranné rúška.

Nové prípady na Malorke aj Ibize

Po celom Španielsku sú rúška povinné v spoločných vnútorných priestoroch a vonku, ak sa nedá dodržiavať sociálny odstup.

Viac o téme: Koronavírus

Baleárske úrady však sprísňujú pravidlá po tom, čo tento týždeň na Malorke zaznamenali tri nové prepuknutia nákazy koronavírusom. Na Ibize úrady zase predtým oznámili päť takýchto prípadov šírenia vírusu.

Dokončujú nové pravidlá

Hlavná zdravotnícka predstaviteľka Baleár Patricia Gómez v rozhovore pre rádio Cadena SER vo štvrtok povedala, že predstavitelia ostrovov dokončujú nové pravidlá a dúfajú, že ich uvedú do platnosti v piatok alebo sobotu.

Úrady podľa Gómez možno obmedzia počet ľudí, ktorí sa môžu zhromažďovať na jednom mieste. Výnimky budú pravdepodobne zahŕňať ľudí na plážach, pri bazénoch a pri športovaní.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Baleárskych ostrovoch budú rúška povinné, v súvislosti so šírením koronavírusu chystajú aj ďalšie pravidlá © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!