Na Buffalo sa usmialo šťastie aspoň v draftovej lotérii, najhorší tím NHL si bude vyberať ako prvý

3. júna 2021 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

3.6.2021 (Webnoviny.sk) – Najhorší tím zámorskej hokejovej NHL v tohtosezónnej edícii základnej časti Buffalo Sabres získal “cenu útechy”.

V stredajšej draftovej lotérii sa na americký klub usmialo šťastie a žreb rozhodol o tom, že v druhej polovici júla si v drafte nováčikov budú vyberať hráča na prvom mieste.

Možno siahnu po obrancovi

Sabres získali draftovú jednotku aj v roku 2018, rozhodli sa vtedy pre švédskeho obrancu Rasmusa Dahlina. Aj teraz by mohli siahnuť po bekovi, jedným z hlavných adeptov na post draftovej jednotky je totiž 18-ročný Kanaďan Owen Power.

Inou možnosťou bude aj švédsky útočník William Eklund. Do úvahy pripadajú aj ďalší obrancovia Simon Edvinsson či Luke Hughes.

Pri žrebe mali Sabres 16,6-percentnú šancu, že získajú právo prvej voľby. Právo druhého výberu získal nováčik súťaže Seattle Kraken, tretí si bude vyberať tím Anaheim Ducks.

Draft sa uskutoční opäť online

Nasledujú New Jersey Devils, Columbus Blue Jackets, Detroit Red Wings a San Jose Sharks.

“Je to skvelý okamih pre našu organizáciu. V mnohých ohľadoch máme za sebou náročný rok. Som veľmi pyšný, že máme právo prvej voľby, je to krok správnym smerom,” zhodnotil generálny manažér klubu Kevyn Adams na webe NHL.

Prvé kolo draftu sa uskutoční 23. júla, zostávajúcich šesť kôl príde na rad o deň neskôr. Akcia sa uskutoční online rovnako ako vlani.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Buffalo sa usmialo šťastie aspoň v draftovej lotérii, najhorší tím NHL si bude vyberať ako prvý © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!