Na čiernych životoch záleží, povedal Jordan a venuje 100 miliónov dolárov na boj za rasovú rovnosť

6. júna 2020 Ostatné športy

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

6.6.2020 (Webnoviny.sk) – Americká basketbalová legenda Michael Jordan počas najbližších desiatich rokov venuje 100 miliónov dolárov organizáciám bojujúcim za rasovú rovnoprávnosť a sociálnu spravodlivosť. Ako uviedol v piatok na sociálnych sieťach, prostriedky majú pomôcť “zabezpečiť rasovú rovnosť, sociálnu spravodlivosť a lepší prístup na vzdelanie”.

Lepšie životy pre čiernych ľudí

“Na čiernych životoch záleží. Toto nie je kontroverzné vyhlásenie. Až kým nebude odstránený rasizmus, ktorý je v ľuďoch hlboko zakorenený a umožňuje zlyhávanie inštitúcií tejto krajiny, dovtedy budeme odhodlane brániť a zlepšovať životy čiernych ľudí,” uvádza sa tiež v stanovisku.

Viac o téme: Zabitie Georga Floyda – protesty v USA

Päťdesiatsedemročná niekdajšia hviezda Chicaga Bulls v NBA je aktuálne majiteľom klubu Charlotte Hornets.

Má aj vlastnú obchodnú značku, ktorá spolupracuje so známym výrobcom obuvi a tá venuje na rovnaké ciele ako Jordan ďalších 40 miliónov USD počas najbližších štyroch rokov.

Vlna násilných protestov

Už v pondelok Jordan vyhlásením reagoval na úmrtie Georga Floyda v Minneapolise, ktorý zomrel 25. mája počas zatýkania, keď jeden z policajtov kľačal na jeho krku až kým Afroameričana nezadusil.

Toto úmrtie v USA vyvolalo vlnu násilných protestov spojených s rabovaním a ničením obchodov.

“Cítim veľký smútok a bolesť. Chápem aj frustráciu všetkých ľudí. Stojím na strane tých, ktorí sú proti rasizmu a proti násiliu v našej krajine. Máme toho dosť,” uviedol niekdajší basketbalista.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protesty v USA po smrti Georga Floyda (fotografie)

Viac k témam: Zabitie Georgea Floyda – protesty v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Na čiernych životoch záleží, povedal Jordan a venuje 100 miliónov dolárov na boj za rasovú rovnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!