Na Dunajec sa opäť vrátili plte, turisti si môžu požičať aj raft

8. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

8.5.2020 (Webnoviny.sk) – Na rieku Dunajec sa opäť vrátili plte. Splav Dunajca na slovenskej strane však bude možný len za sprísnených podmienok, ktoré platia aj v prípade splavu na raftoch či požičiavania bicyklov. Svoje brány otvorí Národná kultúrna pamiatka Kláštor kartuziánov v Červenom Kláštore.

Ako informoval Rudolf Velička zo Združenia pltníkov Dunajec, na návštevníkov Pienin sú pripravení. Od piatku majú k dispozícii 15 pltí, ktoré budú v prevádzke v súlade s opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Maximálny počet pasažierov na plti je 10, pričom všetci sú povinní dodržiavať od seba maximálny možný odstup a nosiť rúško.

Je možné požičať si raft

V prípade skupín je možné dohodnúť aj samostatný splav. Splavuje sa 10-kilometrový úsek Dunajca, Majere – Červený Kláštor – Lesnica, ktorá leží na hraniciach s Poľskom. Na poľskej strane sú plte v prevádzke už týždeň. V prípade menších skupín pasažierov je možné požičať si dvojmiestne alebo päťmiestne rafty vhodné pre rodiny. Rafty je možné vyzdvihnúť v Červenom Kláštore alebo v lodenici Lysá nad Dunajcom.

Viac o téme: Koronavírus

Raft sa požičiava aj s vybavením. Každý pasažier dostane prilbu a plávaciu vestu, splav už musia zvládnuť sami, no nie je to nič náročné,” vysvetlil Stanislav Škantár z Canoeraft – Dunajec. So slovenskými pltníkmi ročne v priemere splaví Dunajec vyše 85-tisíc návštevníkov.

Expozície otvára aj múzeum

Od piatku otvára svoje expozície aj Múzeum Červený Kláštor. Aj v tomto prípade platia opatrenia ako vstup len s rúškom a povinná je dezinfekcia. Maximálny možný počet ľudí v prípade skupinového vstupu do múzea je päť. Múzeum bude sprístupnené v upravenom čase od 9:00 do 18:00.

Aj keď hranice s Poľskom, ktoré je pre nás zdrojom najväčšieho počtu turistov, ostávajú zatvorené, veríme, že máme čo ponúknuť aj domácim turistom a prilákať ich k nám do Pienin,” priblížil Jakub Ondrej riaditeľ OOCR Severný Spiš Pieniny, ktorý zároveň dodal, že počet prenocovaní v regióne podľa vybranej dane z ubytovania za minulý rok bol vyše 240-tisíc.

Viac k témam: Červený Kláštor, COVID-19, Koronavírus, Splav Dunajca
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Dunajec sa opäť vrátili plte, turisti si môžu požičať aj raft © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!