Na gréckom ostrove Eubója zabíjala búrka, medzi obeťami je aj osemmesačné bábätko

9. augusta 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

9.8.2020 (Webnoviny.sk) – Búrka zabila na gréckom ostrove Eubója päť ľudí. Medzi nimi sú manželia vo veku 85 a 86 rokov, ktorých našli v bezvedomí v ich zatopenom dome v obci Politika.

V oblasti zasahoval aj vrtuľník

V rovnakej dedine našli v prízemnom byte aj mŕtve osemmesačné bábätko, ktoré tam bolo spolu s rodinou na dovolenke. Dve osoby sú nezvestné a desiatky ľudí zostalo uväznených v domoch a autách.

Záplavy spôsobila rieka, ktorá sa vyliala zo svojho koryta. Množstvo obyvateľov obce vyšlo na strechy domov a čakali na pomoc. Hasiči do oblasti vyslali aj helikoptéru.

Blesky spôsobili desiatky požiarov

V sobotu v noci začalo v regióne pršať a hasiči museli zasahovať aj pri viac ako 50 požiaroch, ktoré spôsobili blesky. Evakuovali minimálne 47 ľudí z domov a áut. Osem zachránili pomocou helikoptéry. Zo 450 domov odčerpávali vodu.

Väčšina miestnych ciest je nepriechodných a dva mosty spájajúce ostrov s pevninou sú zablokované, pričom premávajú len trajekty.

Viac k témam: búrka, ostrov Eubója
Zdroj: Webnoviny.sk – Na gréckom ostrove Eubója zabíjala búrka, medzi obeťami je aj osemmesačné bábätko © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!