Na hraniciach budú opäť policajné hliadky. Viete, aké sú vaše povinnosti pri návrate na Slovensko?

10. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

10.7.2020 (Webnoviny.sk) – Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu budú od piatka 10. júla od 15:00 nasledujúcich 24 hodín na všetkých hraničných priechodoch alebo v ich bezprostrednej blízkosti na vnútorných pozemných hraniciach a na vonkajšej hranici s Ukrajinou prítomné policajné hliadky.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor rezortu vnútra, cieľom preventívnej akcie je zabezpečiť monitorovanie plnenia povinností osôb vyplývajúcich z aktuálneho opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) a informovanie cestujúcich o povinnostiach pri návrate z krajín, ktoré nie sú uvedené v prílohe opatrenia UVZ SR ako bezpečné.

„Zámerom akcie je náhodnou a nepravidelnou kontrolou zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel, najmä na vnútorných hraniciach, aby prípadné prijaté ďalšie opatrenia v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19 boli správne a cielene nastavené,” informovalo ministerstvo. O akcii boli informované aj policajné orgány štátov susediacich so SR.

Viac k témam: hraničné kontroly, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Na hraniciach budú opäť policajné hliadky. Viete, aké sú vaše povinnosti pri návrate na Slovensko? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!