Na Orave sa pre trvalý dážď môžu zvýšiť hladiny vodných tokov, varujú meteorológovia

21. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.6.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hydrologické výstrahy prvého stupňa pre takmer všetky okresy Žilinského kraja s výnimkou okresov Ružomberok a Dolný Kubín. Dôvodom je očakávaný trvalý dážď v najbližších hodinách.

„Vzhľadom na očakávané zrážky a nasýtenosť povodí predchádzajúcimi zrážkami je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ varujú meteorológovia.

Podľa SHMÚ stúpajú rieky predovšetkým na Orave. „Na tokoch v povodí Oravy je výrazný vzostup vodných hladín, v povodí horného Váhu je ustálenosť až mierny pokles, ojedinele mierny vzostup vodných hladín, v povodí Kysuce, Turca a stredného Váhu je ustálenosť až mierny vzostup vodných hladín,“ informuje hydrologická informačná a predpovedná služba SHMÚ Žilina.

Hranicu prvého stupňa povodňovej aktivity aktuálne dosahujú tri toky na území Žilinského kraja, hladina Polhoranky v Oravskej Polhore dosiahla o 9:00 116 cm, rieka Belá v Liptovskom Hrádku mala 156 cm a Rajčanke na vodomernej stanici Poluvsie namerali 120 cm.

Hydrologické výstrahy pre jednotlivé okresy.

Viac k témam: počasie, povodne, prívalové dažde
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Orave sa pre trvalý dážď môžu zvýšiť hladiny vodných tokov, varujú meteorológovia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!