Na Slovensku je zatiaľ naplánovaných 25 vojenských cvičení, prísť by sa mali aj vojaci zo zahraničia

19. decembra 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

19.12.2020 (Webnoviny.sk) – Na území Slovenska sa v prvom polroku 2021 uskutoční 25 vojenských cvičení, na ktorých by sa mali zúčastniť aj zahraničné ozbrojené sily. Slovenskí vojaci by sa mali zúčastniť na 44 vojenských cvičeniach v zahraničí.

Vláda SR dala súhlas s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky a s vyslaním ozbrojených síl SR mimo územia Slovenska na účel vojenských cvičení v prvom polroku 2021.

Vojaci budú vysielaní na základe medzinárodných zmlúv

Slovenskí vojaci budú osobitne vysielaní mimo územia SR aj na základe medzinárodných zmlúv v oblasti kontroly zbrojenia, odzbrojenia a budovania dôvery a bezpečnosti. Z rovnakého dôvodu budú na Slovensku aj príslušníci zahraničných ozbrojených síl.

Ide predovšetkým o Zmluvu o konvenčných ozbrojených silách v Európe, Zmluvu o otvorenom nebi či o Viedenský dokument 2011. Tieto dohody vykonávajú tak na území Slovenskej republiky, ako aj na území štátov, ktoré sú zmluvnými stranami.

Cez Slovensko môžu prejsť aj vojaci NATO

Medzi ďalšie medzinárodné zmluvy, ktoré sú spojené s vysielaním príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky mimo územia krajiny a s prítomnosťou príslušníkov zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky patrí aj Dohoda medzi vládou Slovenskej republiky a Kabinetom ministrov Ukrajiny o doplnkových opatreniach na budovanie dôvery a bezpečnosti a Daytonská mierová dohoda.

Vláda SR tiež dala súhlas na prechod cez územie Slovenskej republiky pre ozbrojené sily členských krajín NATO a Partnerstva za mier za účelom plnenia ich úloh v súlade s medzinárodným právom.

Viac k témam: vojaci, vojenské cvičenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku je zatiaľ naplánovaných 25 vojenských cvičení, prísť by sa mali aj vojaci zo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!