Na vonkajších hraniciach Európskej únie by mohli postupne rušiť obmedzenia proti šíreniu koronavírusu

10. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

10.6.2020 (Webnoviny.sk) – Cestovné obmedzenia zavedené počas pandémie koronavírusu na vonkajších hraniciach Európskej únie by mali čiastočne prestať platiť od 1. júla. Oznámil to v stredu vysoký predstaviteľ únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell.

Ako povedal, Európska komisia prediskutuje a skoordinuje plán s členskými štátmi. “Presadzovať chce prístup postupného a čiastočného rušenia týchto reštrikcií od 1. júla, s určitými tretími krajinami,” uviedol Borrell.

Viac o téme: Koronavírus

Všetky cesty do Európy s výnimkou nevyhnutných sú zakázané do 15. júna. Mnohí ministri z európskej dvadsaťsedmičky však už naznačili, že by tento termín chceli predĺžiť až do začiatku júla.

Čo sa týka vnútorných hraníc únie, komisia eviduje, že viaceré krajiny sú v procese rušenia hraničných kontrol, ktorých cieľom bolo zabrániť príchodu občanov iných členských štátov, dodal Borrell.

Viac k témam: cestovanie, dopravné obmedzenia, hranice, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Na vonkajších hraniciach Európskej únie by mohli postupne rušiť obmedzenia proti šíreniu koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!