Náhodné kontroly severomacedónskej polície odhalili viac než stovku migrantov

16. augusta 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

16.8.2020 (Webnoviny.sk) – Severomacedónska polícia našla v sobotu počas rutinnej kontroly v centrálnej časti krajiny 80 migrantov a zadržala vodiča kamiónu. Ako v nedeľu informovali zástupcovia polície, v nákladnom aute asi 80 kilometrov južne od hlavného mesta Skopje objavili 79 Pakistancov a jedného Eritrejčana.

Vodiča, 20-ročného občana Severného Macedónska, ktorého identifikovali len ako A.F., zadržali, keď sa pokúšal ujsť. V prípade, že ho uznajú vinným z pašovania ľudí, hrozí mu väzenie.

Migrantov previezli do utečeneckého tábora v meste Gevgelija pri južných hraniciach krajiny a čaká ich deportácia do Grécka. Počas ďalších dvoch samostatných zásahov v piatok tiež policajti našli celkovo 55 migrantov, vrátane detí, a zadržali dvoch mužov.

V júli severomacedónska polícia zadržala celkovo 567 migrantov, ktorí sa pokúšali ilegálne prekročiť hranice a zatkla deväť ľudí, vrátane troch srbských občanov, podozrivých z prevádzačstva.

Viac k témam: migranti, prevádzačstvo, tábory pre migrantov
Zdroj: Webnoviny.sk – Náhodné kontroly severomacedónskej polície odhalili viac než stovku migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!