Najviac mŕtvych po dopravných nehodách má Žilinský kraj, naprieč Slovenskom zahynulo vyše 160 ľudí

25. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

25.8.2020 (Webnoviny.sk) – Uplynulý týždeň potvrdil, že cesty v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) sú v tomto kalendárnom roku najtragickejšími na Slovensku. Po tragédii pri Liptovskom Trnovci, pri ktorej vyhaslo päť ľudských životov, sa počet obetí tohtoročných nehôd na krajských cestách zvýšil už na 36, čo je o tri viac ako za celý uplynulý rok.

Druhý najvyšší počet obetí registruje polícia v Trnavskom samosprávnom kraji, kde zomrelo 24 ľudí. Informoval o tom odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru.

Nešťastný august

Aj vlani policajné štatistiky krajskej dopravnej polície výrazne ovplyvnil druhý letný prázdninový mesiac. 25. augusta vtedy pri obci Zábiedovo zomreli po zrážke dvoch áut štyria mladí ľudia, z ktorých jeden neprekročil prah dospelosti.

Obete minulotýždňovej nehody z 19. augusta pri Liptovskom Trnovci boli ešte mladšie, štyri deti mali od 6 do 11 rokov, spolu s nimi na mieste zomrel aj 43-ročný muž.

Menej nehôd, ale s fatálnejšími následkami

Polícia na celom Slovensku pritom registruje klesajúcu nehodovosť, k 23. augustu zaznamenala doteraz 7 530 dopravných nehôd, čo je o 1 080 menej ako v roku 2019. Ich následky sú však fatálnejšie, pretože vlani o takomto čase policajti registrovali 138 vyhasnutých životov, kým v tomto roku je ich už 162.

Priaznivé štatistiky sú v tomto smere len na východe Slovenska, kde počet obetí poklesol, v Prešovskom kraji na 8 a v Košickom kraji na 15 mŕtvych.

Viac k témam: dopravná nehoda, štatistiky, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Najviac mŕtvych po dopravných nehodách má Žilinský kraj, naprieč Slovenskom zahynulo vyše 160 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!