Najvyšší súd ponechal vo väzbe aj podnikateľa Petra K. obvineného v kauze Dobytkár

10. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

10.7.2020 (Webnoviny.sk) – Podnikateľ Peter K. obvinený v kauze Dobytkár ostáva vo väzbe. Ako agentúru SITA informovala Alexandra Važanová z komunikačného referátu Najvyššieho súdu SR, senát najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosť Petra K. proti rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu zamietol ako nedôvodnú a obvineného ponechal v kolúznej a preventívnej väzbe.

Špecializovaný trestný súd vzal Petra K. do väzby v nedeľu 5. júla. Vtedy zároveň na slobodu prepustil spoluobvineného nitrianskeho podnikateľa Norberta B. Najvyšší súd však toto rozhodnutie vo štvrtok zmenil a Norberta B. vzal do väzby.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy zatiaľ vyčíslila na 10,5 milióna eur.

V rámci vyšetrovania prípadu policajti od marca vykonávali zaisťovacie úkony na území celého Slovenska. V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad bývalý šéf PPA Juraj K., bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek K., finančník Martin K. alebo podnikatelia Norbert B. a Peter K. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti alebo veterinár.

Viac k témam: akcia “Dobytkár”
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd ponechal vo väzbe aj podnikateľa Petra K. obvineného v kauze Dobytkár © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!