NAKA obvinila primátora Malaciek z korupcie, Říhu chce stíhať väzobne

13. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

13.5.2020 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v prípade korupcie v Malackách obvinil dvojicu M. L. a Juraja Říhu z prijímania úplatku. Ako ďalej Policajný zbor SR informuje na sociálnej sieti, po vykonaní procesných úkonov rozhodne, či podá prokurátorovi podnet na ich väzobné stíhanie.

Pri akcii zadržali dve osoby

Polícia v utorok 12. mája informovala, že v rámci protikorupčnej akcie Staviteľ zadržali dve osoby.

„Začiatkom roka mal zástupca mesta Malacky ponúknuť cez sprostredkovateľa úplatok developerskej spoločnosti. V tomto prípade nešlo o peniaze, ale o ‚výmenný’ obchod,“ informovala o pozadí prípadu polícia.

Developer podľa polície čakal na vydanie kolaudačného rozhodnutia v prípade jeho bytového domu, pričom všetky zákonom stanovené podmienky splnil.

Primátorovi hrozí 12 rokov za mrežami

„Napriek tomu mal zástupca mesta developerovi ponúknuť bezproblémové a urýchlené kolaudačné rozhodnutie za splnenia ešte jednej podmienky. Za vydanie kladného stanoviska mal na oplátku žiadať, že developer svojím vplyvom zabezpečí na okresnom dopravnom inšpektoráte vydanie kladného stanoviska v prospech mesta Malacky v súvislosti s výstavbou multifunkčnej haly mestom,“ uviedla polícia s tým, že na vydanie takého stanoviska neboli splnené základné podmienky.

Podľa medializovaných informácií je jeden zo zadržaných primátor Malaciek. V prípade dokázania viny hrozí dvojici trest päť až 12 rokov väzenia.

Viac k témam: developer, korupcia, primátor Malaciek
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA obvinila primátora Malaciek z korupcie, Říhu chce stíhať väzobne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!